کدام دامنه از نظر سئو بهتر است؟

دامنه نام منحصربه‌فردی است که برای .شناسایی سایت اینترنتی مورد استفاده قرار می‌گیرد، و از یک یا چند قسمت تشکیل شده‌است که با نقطه (دات) از هم جدا شده‌اند. ویکی پدیا

دامنه .com

دامنه های com متداول ترین دامنه های اینترنتی هستند، واژه com مخفف عبارت commercial به معنای تجاری است و وب سایت هایی که می خواهند فعالیت های تجاری انجام دهند به طور معمول باید از این پسوند در دامنه خود استفاده کنند. البته به دلیل استقبال بیش از حد از این نوع دامنه و همچنین متداول بودن آن در حال حاضر اکثر سایت های غیر تجاری نیز از این پسوند دامنه استفاده می شود.

دامنه .ir

علاوه بر پسوندهای دامنه معمول مانند net ، org ، edu و… برخی از دامنه ها مخصوص کشورها و حتی شهرهای خاص تعریف شده اند. به عنوان مثال دامنه .to مخصوص شهر تورنتو در کانادا تعریف شده است و برای کشور خاصی نیست. دامنه .ir نیز برای کشور ایران در نظر گرفته شده و سایت هایی که مرتبط با ایران هستند می توانند از این دامنه استفاده کنند.

برای شرکت یا سایت خودم بهتر است کدام دامنه را انتخاب کنم؟

اگر دارای شرکتی هستید و میخواهید دامنه برای سایت خود بگیرید ابتدا نگاه کنید که در چه موضوعی در حال فعالیت هستید و منطقه خود را آنالیز کنید برای مثال یک شرکت طراحی وب در تهران می تواند دامنه .ir ثبت کند ولی مباحثی وجود دارد که نشان میدهد گوگل به بعضی از دامنه ها علاقه خاصی دارد و در نتایج رتبه بهتری از سایر سایت ها به سایت دارای دامنه مناسب می دهد.

بهین اسکریپت با کمی تحقیق و تحلیل و بررسی به این نتیجه رسید که :

همه دامنه ها برای سئو در یک حد هستند با این تفاوت که دامنه های بین المنلی اعم از .com به دلیل گسترده بودن استفاده از آن در کل دنیا دارای محبوبیت بیشتری دارد

گوگل نیز به دامنه .com نه تنها به دلیل بالا بلکه به هزاران فاکتور به این دامنه علاقه نشان میدهد.

بهین اسکریپت برای ما کدام دامنه را توصیه میکند؟

ما برای کسانی که میخواهند تازه سایت راه اندازی کنند دامنه .in را توصیه میکنیم به علت محبوبیت چشم گیر این دامنه در نتایج و طی تحلیل های انجام شده.

برای مثال خود سایت سئو باز از دامنه .in استفاده میکند ( امید واریم دلیل استفاده از این دامنه را به خوبی درک کرده باشید)

سوالی در مورد ثبت دامنه و محبوبیت دامنه ها داشتید در خدمت شما خواهیم بود

 

 

 

محبوب کن - فیس نما