مطالب دانشنامه ویکی پدیا را در وبسایت خود کپی نکنید

این دقیقا جمله ایست که مت کاتز خودمان گفته است . درست است که وبسایت ویکی پدیا بزرگترین منبع برای دستیابی به اطلاعات در مورد هر موضوع و مطلبی می باشد ولی یک وبمستر نباید مطالب آن را در سایت خودش کپی کند و تازه توقع این نیز را داشته باشد که در گوگل رتبه بالایی داشته باشد .شما می توانید وقتی موضوعی را می نویسید در مورد آن در ویکی پدیا جستجو کنید و از اطلاعات آن هم استفاده کنید ولی به هیچ وجه تمام آن متن را کپی نکنید چون گوگل در هوا می زند و این اصلا برای سئو خوب نیست!

Matt Cutts در این مطلب مثالی هم زده که یک موضوع را جستجو کرده و وقتی اولین مورد را بررسی کرده متوجه شده که توضیحات آن در کل کپی شده از ویکی پدیا هست و دقیقا گفته که با این کار توقع رتبه بالا در گوگل را نداشته باشید.

دوستان باور کنید که برای گوگل اصلا کاری ندارد که متوجه شود مطالب شما کپی از سایت بزرگی مثل ویکی پدیاست. بعضی از وبسمترها بر این باور هستند که هر مطلبی تو سایت درج نماییم خوب و فقط باید درج نماییم . ولی اصلا اینطوری نیست. سایتتان را با این کارها و مطالب خراب نکنید. اگه خواستید مطالبی را از چنین سایتی تو سایتتان بیارید حتما اول ان را بخوانید و بعد خودتان بازنویس اش کنید و به قسمت هایی از متن آن اشاره کنید. کپی به هیچ وجه و اصلا …

محبوب کن - فیس نما